DCMX134U050CD2E
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
DCMX134U050CD2E
描述:
CAP ALUM 130000UF 50V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.687" (119.05mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +75%
Lead Spacing 1.125" (28.58mm)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series DCMX
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 130000 µF