WIMA
型号:
DCP4P051007GD4KSC9
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP FILM 10UF 10% 1.1KVDC RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$5.662
$5.662
10
$5.035
$50.35
50
$4.40534
$220.267
100
$4.027715
$402.7715
500
$3.461287
$1730.6435
1000
$3.209566
$3209.566
2500
$3.146628
$7866.57
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; DC Link, DC Filtering |
| Height - Seated (Max) | 1.555" (39.50mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 1.476" (37.50mm) |
| Size / Dimension | 1.634" L x 0.787" W (41.50mm x 20.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 7.2 mOhms |
| Series | - |
| Voltage Rating - DC | 1100V (1.1kV) |
| Package / Case | Radial - 4 Leads |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 10 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |