DD44S10HE2X/AA
Positronic
型号:
DD44S10HE2X/AA
描述:
CONN D-SUB HD RCPT 44POS CRIMP
用户指南
Dielectric Material Polyester, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A
Contact Material Copper Alloy
Features Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) High Density
Operating Temperature -55°C ~ 125°C