DD62S10GVLX/AA
Positronic
型号:
DD62S10GVLX/AA
描述:
CONN D-SUB HD RCPT 62POS CRIMP
用户指南
Dielectric Material Polyester, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A
Contact Material Copper Alloy
Features Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C) High Density
Operating Temperature -55°C ~ 125°C