DDM50P500
Amphenol ICC (FCI)
型号:
DDM50P500
描述:
CONN D-SUB PLUG 50POS R/A SLDR
用户指南
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Yellow Cadmium Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A per Contact
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.406" (10.30mm)
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Brass
Features -
Shell Size, Connector Layout 5 (DD, D)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C