DF3-11P-2H(50)
Hirose Electric Co Ltd
型号:
DF3-11P-2H(50)
描述:
CONN HEADER SMD R/A 11POS 2MM
用户指南
Insulation Height 0.220" (5.60mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating -
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Connector Type Header
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Contact Material Brass
Style Board to Board or Cable
Features Board Guide
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 105°C