DF33-8DS-3.3C
Hirose Electric Co Ltd
型号:
DF33-8DS-3.3C
描述:
CONN RCPT HSG 8POS 3.30MM
用户指南
Operating Temperature -35°C ~ 85°C
Number of Rows 2
Number of Positions 8
Color Natural
Row Spacing 0.228" (5.80mm)
Contact Type Female Socket
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Latch Lock
Product Status Active
Insulation Material Polyamide (PA), Nylon
Series EnerBee™ DF33
Note Contacts Not Included
Connector Type Receptacle
Pitch 0.130" (3.30mm)