DFEC30-24S28W
P-DUKE Technology, Inc.
型号:
DFEC30-24S28W
描述:
DC/DC DIN RAIL SUPPLY 28V 28W
用户指南
DC Voltage - Input (Max) 40V
Product Status Active
Current - Output (Max) 1A
DC Voltage - Input (Min) 10V
Efficiency 83%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 94°C (With Derating)
Input Type DC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE
Voltage - Output 1 28V
Size / Dimension 4.90" L x 2.27" W x 0.94" H (124.5mm x 57.7mm x 23.9mm)
Number of Outputs 1
Series DFEC30W (30W)
Power (Watts) 28W