DFLZ6V8-7
Diodes Incorporated
型号:
DFLZ6V8-7
封装:
PowerDI™ 123
描述:
DIODE ZENER 6.8V 1W POWERDI123
库存 : 19933
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±6%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package PowerDI™ 123
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 3 V
Series -
Package / Case POWERDI®123
Power - Max 1 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V
Mfr Diodes Incorporated
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 3 Ohms