DFN3.66BK50
Techflex
型号:
DFN3.66BK50
品牌:
Techflex
描述:
SLEEVING 3.66" ID POLY 50' BLACK
用户指南
Operating Temperature -45°C ~ 120°C
Diameter - Inside 3.660" (92.96mm)
Color Black
Material Polyamide (PA), Nylon
Liquid Protection Gasoline Resistant
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Diameter - Outside 3.750" (95.25mm)
Type Attributes Braided
Series Dura Flex™
Type Sleeving
Length 50.00' (15.24m)
Environment Protection UV Resistant, Weather Resistant
Mfr Techflex
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant
Features Chemical Resistant, Clean Cut, Salt Resistant, Snag Resistant
Wall Thickness 0.045" (1.14mm)