DH22U2NBSRN
CIT Relay and Switch
型号:
DH22U2NBSRN
描述:
SWITCH PB DPDT 3A 125V
用户指南
Illumination Type, Color LED, Red
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking No Marking
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round, Button, Flush
Current Rating (Amps) 3A (AC)
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.00mm Dia
Circuit DPDT
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Mounting Type Panel Mount, Front
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series DH22U
Type Anti-Vandal, Illuminated
Switch Function On-Mom
Electrical Life 50,000 Cycles
Voltage Rating - AC 125 V