Panasonic Electric Works
型号:
DK2A-L2-5V
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 5V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$11.2765
$11.2765
10
$10.01965
$100.1965
25
$9.519
$237.975
50
$9.01778
$450.889
100
$8.516845
$851.6845
250
$7.765376
$1941.344
500
$7.264384
$3632.192
1000
$6.88864
$6888.64
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 65°C |
| Switching Voltage | 250VAC, 125VDC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 8 A |
| Coil Current | 40 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 125 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Contact Form | DPST-NO (2 Form A) |
| Seal Rating | Sealed - Fully |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | DK |
| Operate Time | 10 ms |
| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Coil Voltage | 5VDC |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Must Operate Voltage | 3.5 VDC |
| Release Time | 8 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Latching, Dual Coil |
| Package | Tube |
| Base Product Number | DK2A |