DLE15PS700-A
XP Power
型号:
DLE15PS700-A
品牌:
XP Power
描述:
LED DRIVER CC AC/DC 14-22V 700MA
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Voltage - Input (Max) 264VAC
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 700mA
Ratings IP67
Voltage - Input (Min) 90VAC
Efficiency 83%
Voltage - Output 14 ~ 22V
Mfr XP Power
Features OCP, SCP
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CE, UL
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.33" L x 1.38" W x 0.98" H (110.0mm x 35.0mm x 25.0mm)
Weight -
Number of Outputs 1
Series DLE (15W)
Power (Watts) 15 W