CIT Relay and Switch
型号:
DM3CQF1005L00
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH LIMIT SPDT 3A 125V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.9405
$0.9405
10
$0.8873
$8.873
25
$0.85196
$21.299
50
$0.81662
$40.831
100
$0.780995
$78.0995
250
$0.621262
$155.3155
500
$0.568024
$284.012
1000
$0.550278
$550.278
5000
$0.497021
$2485.105
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Operating Position | 0.217" (5.5mm) |
| Release Force | 50gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Series | DM3 |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 100gf |
| Overtravel | 0.004" (0.1mm) |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | CIT Relay and Switch |
| Pretravel | 0.028" (0.7mm) |
| Features | - |
| Package | Bag |
| Differential Travel | 0.008" (0.2mm) |