DME10S12K-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
DME10S12K-F
描述:
CAP FILM 0.012UF 10% 1KVDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Size / Dimension 0.610" L x 0.236" W (15.50mm x 6.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series DME
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.012 µF