DME2S15K
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
DME2S15K
描述:
CAP FILM 0.015UF 10% 250VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Size / Dimension 0.406" L x 0.177" W (10.30mm x 4.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series DME
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.015 µF