DMP3100L-7
Diodes Incorporated
型号:
DMP3100L-7
封装:
SOT-23-3
描述:
MOSFET P-CH 30V 2.7A SOT23-3
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 227 pF @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 100mOhm @ 2.7A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 2.1V @ 250µA
Supplier Device Package SOT-23-3
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Power Dissipation (Max) 1.08W (Ta)
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 2.7A (Ta)
Mfr Diodes Incorporated
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V