DP-241-7-10L
Signal Transformer
型号:
DP-241-7-10L
描述:
PWR XFMR LAMINATED 56VA CHAS MT
用户指南
Center Tap Yes
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 2500Vrms
Voltage - Primary 115V, 230V
Secondary Winding(s) Single
Height - Seated (Max) 57.80mm
Size / Dimension 93.70mm L x 49.20mm W
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Weight 1.7 lbs (771.1 g)
Current - Output (Max) 5A
Type Laminated Core
Power - Max 56VA
Mfr Signal Transformer
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) 10V