DPC-40-20B60
Pulse Electronics
型号:
DPC-40-20B60
描述:
PWR XFMR LAMINATED 1VA TH
用户指南
Center Tap No
Termination Style PC Pin
Voltage - Isolation 1500Vrms
Voltage - Primary 115V, 230V
Secondary Winding(s) Dual
Height - Seated (Max) 21.08mm
Size / Dimension 25.40mm L x 34.93mm W
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Weight 0.157 lb (71.21 g)
Current - Output (Max) Parallel 40mA, Series 20mA
Primary Winding(s) Dual
Series PC Plug-In
Type Laminated Core
Power - Max 1VA
Mfr Pulse Electronics
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 20V, Series 40V