DPFF6S47J-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
DPFF6S47J-F
描述:
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.598" (15.20mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.720" (18.30mm)
Size / Dimension 1.299" L x 0.598" W (33.00mm x 15.20mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series DPFF
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.047 µF