DPM4P33K
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
DPM4P33K
描述:
CAP FILM 0.33UF 10% 400VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Size / Dimension 1.024" L x 0.433" W (26.00mm x 11.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series DPM
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.33 µF