DPM4W2P2K-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
DPM4W2P2K-F
描述:
CAP FILM 2.2UF 10% 400VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 1.220" (31.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.575" (40.00mm)
Size / Dimension 1.850" L x 0.787" W (47.00mm x 20.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series DPM
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 2.2 µF