DPP6D15K-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
DPP6D15K-F
描述:
CAP FILM 1500PF 10% 630VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.610" (15.50mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 0.591" L x 0.276" W (15.00mm x 7.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series DPP
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1500 pF