DPS120125-P5P
CUI Inc.
型号:
DPS120125-P5P
品牌:
CUI Inc.
描述:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 15W
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency -
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 3.19" L x 2.09" W x 1.38" H (81.0mm x 53.0mm x 35.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.662 lb (300.28 g)
Current - Output (Max) 1.25A
Series -
Power (Watts) 15 W
No Load Power Consumption -
Cord Length 72" (1.83m)
Region Utilized North America
Efficiency 70%
Voltage - Output 12V
Mfr CUI Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 120VAC