Eaton - Electronics Division
型号:
DRA127-101-R
封装:
-
批次:
-
描述:
FIXED IND 100UH 1.888A 175 MOHM
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.6315
$2.6315
10
$2.42535
$24.2535
25
$2.223
$55.575
50
$1.89962
$94.981
100
$1.697555
$169.7555
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 165°C |
| Current - Saturation (Isat) | 3.46A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Q @ Freq | - |
| Height - Seated (Max) | 0.315" (8.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 1.888 A |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | AEC-Q200 |
| DC Resistance (DCR) | 175mOhm |
| Series | DRA |
| Inductance | 100 µH |
| Type | Wirewound |
| Package / Case | Nonstandard |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | - |