Eaton - Electronics Division
型号:
DRA73-1R0-R
封装:
-
批次:
-
描述:
FIXED IND 1UH 6.5A 6.7 MOHM SMD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.413
$2.413
10
$2.22965
$22.2965
25
$2.04364
$51.091
50
$1.74629
$87.3145
100
$1.560565
$156.0565
250
$1.337638
$334.4095
500
$1.263329
$631.6645
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 165°C |
| Current - Saturation (Isat) | 8.22A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Q @ Freq | - |
| Height - Seated (Max) | 0.140" (3.55mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 6.5 A |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | AEC-Q200 |
| DC Resistance (DCR) | 6.7mOhm |
| Series | DRA |
| Inductance | 1 µH |
| Type | Wirewound |
| Package / Case | Nonstandard |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | - |