Eaton - Electronics Division
型号:
DRA74-101-R
封装:
-
批次:
-
描述:
FIXED IND 100UH 822MA 419MOHM SM
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.7385
$1.7385
10
$1.60835
$16.0835
25
$1.47478
$36.8695
50
$1.26008
$63.004
100
$1.126035
$112.6035
250
$0.9652
$241.3
500
$0.911563
$455.7815
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 165°C |
| Current - Saturation (Isat) | 929mA |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Q @ Freq | - |
| Height - Seated (Max) | 0.171" (4.35mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 822 mA |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | AEC-Q200 |
| DC Resistance (DCR) | 419mOhm |
| Series | DRA |
| Inductance | 100 µH |
| Type | Wirewound |
| Package / Case | Nonstandard |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | - |