DRB240-48-3-A0
TDK-Lambda Americas Inc
型号:
DRB240-48-3-A0
描述:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 240W
库存 : 29
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
DC Voltage - Input (Max) -
Product Status Active
Current - Output (Max) 5A
AC Voltage - Input 350 ~ 575 VAC (3 Phase)
DC Voltage - Input (Min) -
Efficiency 93.8%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
Input Type AC
Applications ITE (Commercial), Laboratory
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3.51 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 48V
Size / Dimension 4.87" L x 2.17" W x 5.08" H (123.8mm x 55.2mm x 129.0mm)
Number of Outputs 1
Series DRB (120-240W)
Power (Watts) 240W