Nidec Components Corporation
型号:
DRS7116C
封装:
-
批次:
-
描述:
SW ROT DIP 16 POS COMP PC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.142
$4.142
10
$3.97195
$39.7195
25
$3.62672
$90.668
100
$3.14336
$314.336
250
$2.849696
$712.424
500
$2.642463
$1321.2315
1000
$2.452482
$2452.482
2500
$2.227959
$5569.8975
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Actuator Level | Flush, Recessed |
| Number of Positions | 16 |
| Termination Style | PC Pin |
| Voltage Rating | 15VDC |
| Actuator Type | Rotary for Tool |
| Current Rating (Amps) | 30mA |
| Contact Finish | Gold |
| Circuit | Hexadecimal Complement |
| Height Above Board | 0.161" (4.10mm) |
| Mechanical Life | 20,000 Steps |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | DR |
| Body Material | - |
| Length | 0.295" (7.50mm) |
| Electrical Life | 20,000 Steps |
| Mfr | Nidec Components Corporation |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Contact Material | - |
| Features | Process Sealed |
| Package | Tube |
| Washable | Yes |
| Base Product Number | DRS7116 |