首页 / DIP 开关 / DS01-254-L-09BE
minImg
DS01-254-L-09BE
CUI Devices
型号:
DS01-254-L-09BE
品牌:
CUI Devices
描述:
DIP SWITCH, SPST, 2.54 PITCH, RA
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Level Raised
Number of Positions 9
Termination Style PC Pin
Voltage Rating 24VDC
Actuator Type Slide (Standard)
Current Rating (Amps) 25mA
Contact Finish Gold
Circuit SPST
Height Above Board 0.264" (6.70mm)
Mechanical Life -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series DS01-254
Body Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Length 0.956" (24.28mm)
Electrical Life 2,000 Cycles
Mfr CUI Devices
Pitch 0.100" (2.54mm), Full