首页 / DIP 开关 / DS04-254-2L-03BK
minImg
DS04-254-2L-03BK
CUI Devices
型号:
DS04-254-2L-03BK
品牌:
CUI Devices
描述:
DIP SWITCH, SPST, 2.54 PITCH, FL
库存 : 732
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Level Flush, Recessed
Number of Positions 3
Termination Style PC Pin
Voltage Rating 24VDC
Actuator Type Slide (Standard)
Current Rating (Amps) 25mA
Contact Finish Gold
Circuit SPST
Height Above Board 0.144" (3.66mm)
Mechanical Life -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series DS04-254
Body Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Length 0.339" (8.62mm)
Electrical Life 2,000 Cycles
Mfr CUI Devices
Pitch 0.100" (2.54mm), Full