Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
DS1803E-100+
封装:
14-TSSOP
批次:
-
描述:
IC DGT POT 100KOHM 256TP 14TSSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$8.018
$8.018
10
$7.2409
$72.409
25
$6.90422
$172.6055
100
$5.994785
$599.4785
250
$5.725346
$1431.3365
500
$5.220155
$2610.0775
1000
$5.00175
$5001.75
请发送询价,我们将立即回复。

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Configuration | Potentiometer |
| Temperature Coefficient (Typ) | 750ppm/°C |
| Tolerance | ±20% |
| Number of Taps | 256 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Type | Volatile |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Series | - |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Resistance (Ohms) | 100k |
| Features | Selectable Address |
| Number of Circuits | 2 |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 400 |
| Package | Tube |
| Taper | Linear |
| Interface | I²C |
| Base Product Number | DS1803 |