Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
DS1809Z-100+
封装:
8-SOIC
批次:
-
描述:
IC DGTL POT 100KOHM 64TAP 8SOIC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.731
$4.731
10
$4.2503
$42.503
25
$4.0185
$100.4625
100
$3.4827
$348.27
250
$3.3041
$826.025
500
$2.96476
$1482.38
1000
$2.679
$2679
请发送询价,我们将立即回复。

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Configuration | Potentiometer |
| Temperature Coefficient (Typ) | 750ppm/°C |
| Tolerance | ±20% |
| Number of Taps | 64 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | Dallastat™ |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 5V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Resistance (Ohms) | 100k |
| Features | - |
| Number of Circuits | 1 |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 400 (Max) |
| Package | Tube |
| Taper | Linear |
| Interface | Pushbutton |
| Base Product Number | DS1809 |