DSA20C45PB
IXYS
型号:
DSA20C45PB
品牌:
IXYS
封装:
TO-220-3
描述:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 45 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 750 mV @ 10 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr IXYS
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C