首页 / 振荡器 / DSC1001CI1-012.8000T
minImg
DSC1001CI1-012.8000T
Microchip Technology
型号:
DSC1001CI1-012.8000T
描述:
OSC MEMS AUTO -40C-85C SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 15µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 8mA
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings AEC-Q100
Series DSC1001
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-VDFN
Voltage - Supply 1.7V ~ 3.6V
Output CMOS
Base Resonator MEMS
Mfr Microchip Technology
Frequency 12.8 MHz