首页 / 振荡器 / DSC1004AI1-090.0000
minImg
DSC1004AI1-090.0000
Microchip Technology
型号:
DSC1004AI1-090.0000
描述:
MEMS OSC., LOW POWER, 90MHZ, LVC
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 15µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 10.5mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings AEC-Q100
Series DSC1004
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-VDFN Exposed Pad
Voltage - Supply 1.7V ~ 3.6V
Mfr Microchip Technology
Frequency 90 MHz