首页 / 振荡器 / DSC1028CI2-026.0000T
minImg
DSC1028CI2-026.0000T
Microchip Technology
型号:
DSC1028CI2-026.0000T
描述:
MEMS OSC XO 26.0000MHZ CMOS SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 1µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 3mA (Typ)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Series DSC1028
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.8V
Output CMOS
Base Resonator MEMS
Mfr Microchip Technology
Frequency 26 MHz