首页 / 振荡器 / DSC1033AE2-054.0000T
minImg
DSC1033AE2-054.0000T
Microchip Technology
型号:
DSC1033AE2-054.0000T
描述:
MEMS OSC XO 54.0000MHZ CMOS SMD
用户指南
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 4mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series DSC1033, PureSilicon™
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead Exposed Pad
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator MEMS
Frequency 54 MHz