首页 / 振荡器 / DSC1033BC1-040.0000
minImg
DSC1033BC1-040.0000
Microchip Technology
型号:
DSC1033BC1-040.0000
描述:
MEMS OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 3mA (Typ)
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Series DSC1033, PureSilicon™
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Mfr Microchip Technology
Frequency 40 MHz