DSF100J103
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
DSF100J103
描述:
CAP FILM 10000PF 5% 100VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester, Metallized - Stacked
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Size / Dimension 0.295" L x 0.126" W (7.50mm x 3.20mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series DSF
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 10000 pF