DSP1A-L2-DC12V
Panasonic Electric Works
型号:
DSP1A-L2-DC12V
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 12V
库存 : 182
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 8 A
Coil Current 25 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 480 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series DSP
Operate Time 10 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 12VDC
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Must Operate Voltage 9.6 VDC