DSP25-12AT-TRL
IXYS
型号:
DSP25-12AT-TRL
品牌:
IXYS
封装:
TO-268AA
描述:
POWER DIODE DISCRETES-RECTIFIER
用户指南
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-268AA
Current - Reverse Leakage @ Vr 40 µA @ 1200 V
Series DSP25-12AT
Package / Case TO-268-3, D³Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.23 V @ 25 A
Diode Configuration 1 Pair Series Connection
Mfr IXYS
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 25A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C