首页 / 单二极管 / DSP45-16AZ-TUB
minImg
DSP45-16AZ-TUB
IXYS
型号:
DSP45-16AZ-TUB
品牌:
IXYS
封装:
TO-268AA (D3Pak-HV)
描述:
DIODE GEN PURP 1.6KV 45A TO268AA
用户指南
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 19pF @ 400V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-268AA (D3Pak-HV)
Current - Reverse Leakage @ Vr 40 µA @ 1600 V
Series -
Package / Case TO-268-3, D³Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.26 V @ 45 A
Mfr IXYS
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1600 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) 45A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C