首页 / 微控制器 / DSPIC33FJ16GP102-I/SP
minImg
DSPIC33FJ16GP102-I/SP
Microchip Technology
型号:
DSPIC33FJ16GP102-I/SP
封装:
28-SPDIP
描述:
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28SPDIP
用户指南
Core Processor dsPIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 16 MIPs
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1K x 8
Number of I/O 21
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 28-SPDIP
EEPROM Size -
Series dsPIC™ 33F
Package / Case 28-DIP (0.300", 7.62mm)
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 16KB (16K x 8)
Package Tube
Data Converters A/D 6x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V