首页 / 微控制器 / DSPIC33FJ64MC510A-E/PT
minImg
DSPIC33FJ64MC510A-E/PT
Microchip Technology
型号:
DSPIC33FJ64MC510A-E/PT
封装:
100-TQFP (12x12)
描述:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 100TQFP
用户指南
Core Processor dsPIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Speed 40 MIPs
Program Memory Type FLASH
RAM Size 8K x 8
Number of I/O 85
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, Motor Control PWM, POR, PWM, QEI, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 100-TQFP (12x12)
EEPROM Size -
Series Automotive, AEC-Q100, dsPIC™ 33F
Package / Case 100-TQFP
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity CANbus, I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 64KB (64K x 8)
Package Tray
Data Converters A/D 24x10/12b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V