DSTF30100C
Littelfuse Inc.
型号:
DSTF30100C
封装:
ITO-220AB
描述:
DIODE ARRAY SCHOTKY 100V TO220AB
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package ITO-220AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 100 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 750 mV @ 15 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr Littelfuse Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 15A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 100°C