Littelfuse Inc.
型号:
DSTF3060C
品牌:
封装:
ITO-220AB
批次:
-
描述:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220AB
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.679
$2.679
10
$2.40825
$24.0825
100
$1.973055
$197.3055
500
$1.679638
$839.819
1000
$1.416564
$1416.564
2000
$1.345732
$2691.464
5000
$1.295144
$6475.72
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | ITO-220AB |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1.2 mA @ 60 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 700 mV @ 15 A |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 15A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Base Product Number | DSTF3060 |