onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.38
$0.38
10
$0.30875
$3.0875
100
$0.163495
$16.3495
500
$0.107578
$53.789
1000
$0.07316
$73.16
2000
$0.065987
$131.974
请发送询价,我们将立即回复。

| Current - Collector (Ic) (Max) | 100 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 250mV @ 1mA, 10mA |
| Resistor - Base (R1) | 47 kOhms |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50 V |
| Supplier Device Package | SOT-723 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN - Pre-Biased |
| Package / Case | SOT-723 |
| Power - Max | 260 mW |
| Mfr | onsemi |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 500nA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 120 @ 5mA, 10V |
| Base Product Number | DTC144 |