Diodes Incorporated
型号:
DTH3006PT
封装:
TO-247-2 (Type HE)
批次:
-
描述:
DIODE GEN PURP 600V 30A TO247-2
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.527
$2.527
10
$2.0995
$20.995
100
$1.67143
$167.143
500
$1.414246
$707.123
1000
$1.199974
$1199.974
2000
$1.139972
$2279.944
5000
$1.097117
$5485.585
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 45 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 155pF @ 4V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-247-2 (Type HE) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 600 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-247-2 |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 2.4 V @ 30 A |
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) | 30A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |