DW-01-12-F-D-745
Samtec Inc.
型号:
DW-01-12-F-D-745
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 2POS STACK T/H GOLD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 2
Color Black
Length - Post (Mating) 0.175" (4.445mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch -
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.745" (18.923mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)